Forum  Strona Główna


KTA
 

Grupa B

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> KTA'07
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pogo
Organizator
Organizator



Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 268
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz

PostWysłany: Pon 13:12, 16 Lip 2007    Temat postu: Grupa B

Komentarze na temat teledysków z Grupy B.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
AceMan
Zadomowił się na dobre
Zadomowił się na dobre



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 102
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pon 20:12, 16 Lip 2007    Temat postu:

Będę pisał w miarę krótko, bo za 2 godziny wyjeżdżam a jeszcze spakować się trzeba :)

"Lost in you"

(+) YURI!!!! :D
(+) Nie-randomowy montaż
(+) YURI!!!! :D
(+) ...YURI!!!!!!!! :D

(-) Brzydko wycięte postacie
(-) Interlace przy niektórych brzydko wyciętych postaciach
(-) Niepotrzebny lipsync brzydko wyciętych postaci
(-) Statyczne sceny
(-) Mała synchronizacja z muzyką.
(-) Piosenka była skracana? Tak mi się wydaje, bo zostało to zrobione brzydko ;)

Skupiłaś się raczej na pokazaniu pięknego, idealnego i cudownego uczucia jakim jest miłość dwóch kobiet niż na synchronizacji z dźwiękami, których jest w piosence na tyle, aby wpakować tam 4x tyle scen przy znacznie dynamiczniejszym montażu, który sugeruje muzyka (szczególnie refren). Nie mówię, że to źle, jednak dobry klip powinien łączyć w sobie obie cechy w najlepszy możliwy sposób. Ogólnie jest to przyjemny klip jakich wiele, utrzymujący przeciętny poziom, w sam raz do obejrzenia raz na ruski rok ;)

Ale za yuri to masz plusa, że ho ho :D

No i dzięki za thanksy ;)


Ostrość na nieskończonośc

(+) Klimat
(+) Historia
(+) Synchro w porządku

(-) Zaczyna się zbyt nagle
(-) Sporo efektów, które kłują w oczy i rozpraszają
(-) Powtarzające się ze 2 sceny
(-) Wiele scen wydaje mi się randomowo zmieszanych
(-) Kilka ździebko przydługich przerw między scenami
(-) Niektóre spowolnione sceny są spowolnione aż nazbyt
(+/-) od 2:50 zaczynają się scenki z tym takim efektem, którego nazwać nie umiem. O ile z początku wygląda fajnie, to po pewnym czasie zaczyna drażnić brzydota niestarannego wycięcia niektórych scen. A może o to chodziło?
(+/-) Zapewne w celu kontynuowania twojego pomysłu/historii wstawiłeś dość powolne sceny w momentach gdzie muzyka gra żywej (np. od ok. 2:00). Ale sam wiem, że czasem tak niestety musi być, co zobaczycie w moim klipie ;)

Klip ma niesamowity klimat. Od samego oglądania robi się smutno i chce się wyć do księżyca. Zapewne nie do końca rozumiem przedstawioną historię i wiele rzeczy mi umknęło jako że nie oglądałem anime. Ale dzięki twojemu AMV chcę je obejrzeć jak najszybciej, co można zaliczyć jako wielki plus :)


Mugen

(+) Synchro oczywiście
(+) Przedstawia to, co miał przedstawiać z tego co się orientuję - czyli wszystko :D
(+/-) Ramki. Niektóre są super, inne takie sobie (głównie dlatego, że nie są ramkami jeśli rozumiesz co mam na myśli, np. ta ok. 1:00; brakuje jej czegoś po bokach)

(-) Efekt od ok. 2:40 mi się nie podoba strasznie. Mam na myśli zatrzymywanie sceny i dodawanie efektu zaraz przed jej zmianą.
(-) Nie dało się uniknąć rozciągniętych scen o innym aspect ratio, jednak tak czy siak wygląda to czasem średnio.
(-) Efekt clip
(-) 3:04, napisy Fantasy. Brzydkie.
(-) Ending. Pomysł z cofaniem może i fajny, ale osobiście zrobiłbym to inaczej (przyśpieszony klip wstecz aby zmieścił się cały i jakaś inna, podobna muzyka, gdyż piosenka puszczona wstecz brzmi raczej zabawnie niż... fajnie ;))

Klip ma słabe i mocne momenty. Początek jest nice, odkąd zaczyna się pierwszy refren już mi się nie podoba. Potem moment z migającymi kwadratami - kompletna pomyłka, nic nie można tam dojrzeć. Potem znowu średnio i od 1:40 jest zaje*iście :) Chociaż jest lekki błąd ponieważ sceny, które pojawiają się nad czarno-białym ekranem w tle, podświetlają lekko czarne tło i ukazują kwadratowość całości ;) Potem jest znowu nieciekawie i od 2:43 super motyw z napisami i scenkami, szkoda że zaakcentowałeś tylko dwa słowa. Potem znów średnio i od 3:15 do końca super (chociaż przy końcu niepotrzebnie wsadziłeś znowu ramkę).

Widać dużą inspirację Jihaku, oj widać. W przeciwieństwie jednak to tamtego, którego oglądam z napięciem utrzymującym się na równym poziomie, twój klip, jak już pisałem, raz nie robi na mnie wrażenia a za chwilę powoduje dreszcze podniecenia. Dlaczego tak jest? Nie mam pojęcia... Podejrzewam też, że za n-tym obejrzeniem będzie mi się bardziej podobał :)

Aha, chciałbym też zaznaczyć, że przy dwukrotnym oglądaniu wszystkich trzech klipów (klipu Diriel i ZimSima też) raczej mało uwagi poświęciłem zależności słowa piosenki/przedstawione sceny, co może i jest moim małym błędem, ale uważam, że montaż, synchronizacja klimat i fabuła stanowią 90% tego, co mi się teledysku podoba, synchro ze słowami zbijając na dalszy plan. Przy następnych oglądnięciach (mówię o klipie Dera i Arcziego, bo Diriel, ZimSima już raczej nie obejrzę a Kishiny może kiedyś...) postaram się zwrócić uwagę także i na to :)

Podsumowując grupę, mimo wielu błędów technicznych głos oddaję na Dera. Ma świetny (o ile można to tak określić) klimat przez całe 6 minut, a klipowi Arcziego, mimo wielu naprawdę dobrych momentów, jednak czegoś brakuje.

A miałem pisać krótko...

Ps. Jako że za godzinę or so wyjeżdżam na 2 tygodnie w miejsce, gdzie dostęp do Internetu stoi pod wielkim znakiem zapytania, może mnie ominąć spora część (o ile nie całe) KTA.
Dlatego mam prośbę - gdy przyjdzie czas na rundę z moim klipem, zanim mnie zjedziecie, proszę zapoznajcie się z opisem na AMV.com.pl tudzież amv.org :)
Myślę, że rzuci to nowe światło na kilka spraw, które w przeciwnym wypadku mogłyby zostać inaczej odebrane.

Powodzenia & see ya! :)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KwAsEk
Premiere-Man
Premiere-Man



Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 80
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto 4:12, 17 Lip 2007    Temat postu:

My turn once again...

"Lost In You"
- synchro: brak,
- "dupny" lipsync,
- brzydko wycięte postaci,
- jak dla mnie zbyt mala wartość: feather, softnes, wygładzenie ramki,
- brzydkie napisy,
+/- jakość w miarę,
+ yuri, dobry motyw przewodni z pasująca piosenką,
+/- co do oryginalności to nie jestem pewny, klipów z yuri jest napewno sporo, ale plus za muzykę (used 4 times),
- gdyby nie brak synchra, może by mi się podobał,

Ocena: 3+/10

"Ostrość na nieskończoności"
- zbyt długi,
- wiele zbędnych, brzydkich efektów,
- powtarzające się sceny,
+ dobra opcja z maską w studni,
- słabe synchro,
- moment z keyingiem zbyt ugly, chociaż ma to też swój urok, mogłeś chociaż zwiększyc blur'a,
- zbyt małe wygładzenie ramki,
+ wielki plus za oryginalność, jesteś pierwszym polakiem, który użył jakiejkolwiek piosenki zespołu Coma,
+ bardzo klimatyczny klip, mimo licznych błedów przyjemnie się ogląda, napewno do niego wrócę, świetnie przedstawiona historia Seity i Setsuko,
- bebe napisy,
- w stosunku do poprzednich klipów technicznie stoisz w miejscu,

Ocena: 6+/10

"Mugen"
+ good quality,
+ fejne ramki z brushesów,
- zbyt małe wygładzenie maski,
- napisy "Fantasy" z shinem były nie na miejscu,
- brzydko wycięty Ichigo Razz,
+ filtry na kolory (chyba darkglow, edgerays i coś tam jeszcze),
+ bardzo dobre zastosowanie prawie wszystkich efektów,
- nie podoba mi sie opcja z starglowem (niepotrzebne) i z raysami (zbyt duża wartość),
- obraz przycięty z prawej i lewej ;], tam gdzie nie ma ramek z brushesów mogłeś chociaż "zmiękczyć" krawędzie,
+ synchro 100%,
+ nawet morfująca się maska jest heh,
+ bardzo dobre zgranie ścieżki audio z video, technicznie i z lyrics'em,
+/- napisy ujdą, chociaż nie są nadzwyczajne, a pomysł z feedback'iem na końcu nie był taki zły,
+ dość długi,
+ najbardziej podobał mi się moment --> od 43 sec do 54 sec, świetny, oryginalny pomysł,
+/- oryginalność, hmm, jest wiele Various amv, ten można zaliczyć do czołówki moim zdaniem,
+ ogólnie klip wywarł na mnie pozytywne wrażenie,

Ocena: 10/10

Głosowałem na Arcziego, przechodzi jako pierwszy, zaraz po Nim Der.
Btw. Fajnie by było jakby organizatorzy juz mieli przygotowane kolejne grupy i wraz z upływem ostatniego dnia głosowania, o północy powinna być kolejna runda. Taka mała sugestia...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MaQ
Zwycięzca KTA'04 & KTA'06



Dołączył: 03 Lip 2005
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Wto 13:26, 17 Lip 2007    Temat postu:

Nie mam mozliwosci zbytnio sie rozpisac, gdyz nieprzebywam w domu obecnie, a wiekszosc rzeczy zostala juz powiedziana, wiec tylko dodam od siebie, ze oddalem glos na Arcziego;)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
-Heero-
Zadomowił się na dobre
Zadomowił się na dobre



Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 187
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 14:33, 17 Lip 2007    Temat postu:

Ja zaglosowalem rowniez na klip Arcziego, poniewaz sposrod tych trzech najbardziej mi sie podobal, jest wykonany bezblednie i ciekawie, kazdy efekt jest przemyslany i rozsadnie wykorzystany, synchro jest w 100 procentach poprawne. Jednakze nie do konca trafia w moj gust, jest kilka elementow ktore mi sie nie podobaly. Nie wszystkie ramki byly ladne oprocz tego ten efekt od 43 sekundy do 53; fantastycznie zgrany do beatu i synchro 100 procent ale nic tam nie widac i za duzy chaos.
Co do pozostalych klipow, Kish uwazam ze powoli robisz postepy, ale musisz cwiczyc. Der - twoj klip ma klimat, nie zachwicil mnie tak jak niektorych ale musze przyznac ze jest ciekawie zrobiony. Choc znowu kilka elementow wogole mi sie nie podobalo, jak na przyklad moment od 2:55 do 3:30. Robicie postepy Smile pracujcie dalej.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Der
Zadomowił się na dobre
Zadomowił się na dobre



Dołączył: 28 Lip 2005
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 15:36, 17 Lip 2007    Temat postu:

Widziałęm Wasze klipy. Oczywiście nie mam wiele czasu bo to nei mój domowy net wiec bede sie streszczał.

Kishina - fajny klip.. w miare ambitnie starałas sie do niego pdoejsc.. wiele ciekawych efektów (nie mówie o wykonaniu.. zreszta sam gnoje klipy jesli o efekty idzie) xD... czesto go nie bede oglądał.. za bardzo ten klip mi sie zlewa w jedna całość... tak nic sie wiele w sumie nei dzieje (no całowaly sie kobitki/./ fajna sprawa xD)...

Arczi - hmm... slabsze Jihaku? sorki za porownianie.. tego sie nie powinno robic... ale z drugiej storny... Jihaku jest moim ulubiony AMV a Twoj klip jest swietny i w wielu momentach strasznie go mocno czuc w kosciach... poprostu sie zyje tymi scenami... bardzo mi sie podoba i nie watpliwie bedzie rownei czesto goscil na mojej playliscie co JIhaku... oczywiscie jak juz uda mi sie dostac klipy tak zebym je mogl sobie zabrac na wlasny dysk... slabe strony... zbyt ciemny... i sceny wydaje mi sie.. hmm.. zbyt skupialy sie na osobach.. choc moze i o to chodzilo.. ciezko mi wychwyic roznice... ale klipo genilany a glebszy komentarz dostaniesz an animemusicvideos.org w sierpniu jak sie dorobie wiecej czasu i bede mial wszystkie klipy na dysku...

No wiec oddaje głos na..

a zaraz.. jezscze 3-ci Klip

hmm... Der.. Ostrość na nieskonczonsci... brzmi znajomo.. i znam ten utwór...
no wiec klip mroczny... strasznie ponuiry z dupnymi efektami choc strasznie ladnie opowiada historie.. warto zwrocic uwage na ...

O KURCZE!!! TO MÓJ... no to nie bedzie glosu.. a moj jest super cacy gut gut i wogole miazga wieksza niz swiete krododyle Djelibejbi...

a tak bardziej serio to dziekuje za rozmowe Arczi.. zycze i Tobie znow i Tobie KIshina powodzenia w tej rundzie... neich wygra poprostu lepszy... i dziekuje CI Ace za glos (i tak bede mu musial napisac sms)... i wszystkim za glosy na mnie i wszystkim ktorzy dali mi jakas opinie... za rok wystartuje napewno z klipem i bardziej dopracowanym techniczcnie.. jeszcze postaram sie odezwac choc jutro jade na wakacje na 10 dni... ale powieniennem byc na pierniconie w toruniu.. niezaleznie od wyników konkursu..^^

pozdro pipul


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Michael
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca



Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 66
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gorzów

PostWysłany: Wto 19:36, 17 Lip 2007    Temat postu:

"Lost In You"
Eheheh dość "lajtowy;)" klip,mi sie tam w sumie to przyjemnie oglądało i te les w akcji:>. Reszta wydaje mi sie że została powiedziana ;P

"Ostrość na nieskończoności"
OMG jaki dobijający klimat =P. Piosenka jak dla mnie fajnie sie zgrała z obrazem, dobry klip choć szczerze nie przepadam za rzeczami wpychającymi mnie w dołka ale fajny w sumie,bo dość dobrze zrobiony;q

"Mugen"
Huh najbardziej effortowy klip z tych co tu są.Very Happy W sumie tak połowicznie mi sie podoba jeśli miał podobne zadanie co jihaku to tu raz czuje dołka i raz jest nice tak mniej więcej na przemian ;q.

W sumie jeszcze sie trochę zastanowię na kogo zagłosować bo nie jestem pewien.Razz

Btw niech poprawiktoś e-mail do Kishiny :>


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
qraq
Gość






PostWysłany: Wto 21:11, 17 Lip 2007    Temat postu:

nie bede sie rozpisywać o wszystkich klipach.
Dal mnie wyrywa dziś Mugen. Świetny klip. Zrobił na mnie wielkie wrażenie jako całość. Świetny dobór scen. Synchro też. 9/10

a czemu tylko 9?

nie wiem jak to nazwać - te takie ramki co są np na początku. Odrywają moją uwage od obrazu. Ciągle myślałem "a po co tu tutaj?". Mi przeszkadzają. Wydają sie dodane byle dla bajeru.
Powrót do góry
Uziel
Premiere-Man
Premiere-Man



Dołączył: 03 Lip 2005
Posty: 469
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto 23:13, 17 Lip 2007    Temat postu:

[IMO]

Lost In You (... wtf?)

W końcu obejrzałem to ... coś.
Oughm, nie dośc, że lesbian mode to jeszcze klip jest dedykacją dla koleżanki (?), whatever.

Konrety:

(+) dość fabularnie
(+) dość oryginalnie

(-) dość.. mam dość.
(-) credistsy słabo..
(-) jakość anime nie najlepiej
(-) efekty takie nie do końca trafne, ta era efektów przeminęła
(-) postaci słabo wycięte
(-) zanik synchra
(-) lip flapy, ale przez chwile myślałem, że będzie dobrze..
(-) linie tv..

Rozwinięcie:

nie kce mi się..


Mugen (... Uzależnienie od nieskończoności czy nieskończone uzależnienie?)

W blasku prostokątnego monitora leżąc płasko z oczyma wpatrzonymi w klip, obejrzałem niezliczoną ilość razy owe dzieło i chcę więcej.. Jeszcze dziś.. Mugen Addiction..
Barwy wielu błysków, ślicznych świateł, przeklimatyczna kolorystyka i napięcie, akcja i emocje wypływające z każdej sekundy teledysku każą mi powiedzieć tylko tyle -> ojeju.

(+) 30StM
(+) Świetny Klimat
(+) Filtry poprawiające wizualność i kolorystykę materiału
(+) Synchro / ale są błędy
(+) Liczba anime
(+) Efekty / choć czasami przez nie nic nie widziałem, głównie chodzi o motyw z prostokątami
(+) Emotions, bardzo wyrazisty, wszystkie emocje wyrażane i wypowiadane przez Jareda Leto są genialnie odzwierciedlone w montażu klipu i trafnym doborze scen.
(+) Dobrze Ci wyszło to wzorowanie się na Jihaku Tylera :), kto wie, może i lepiej od pierwowzoru (w moim odczuciu tak).
(+) Logo początkowe ładne
(+) backwards w napisach końcowych, interesujący motyw.
(+) Rosnące napięcie
(+) Ramki. Ktoś się ich czepił, że odwracają uwagę i takie tam, według mnie świetny klimat dają te plamy i zabrudzenia.
(+) re-viewable, oglądam i oglądam (6 razy?) a wciąż nowe sceny widzę ; p.
(+) zakończenie klipu (część akcji), kojarzy mi się z boilerem. piosenka się tak nagle kończy, w boilerze poleciał headprotektor i wygasł obraz, a tutaj ktoś kogoś chwycił za rękę.. hmm, nie wiem czemu, ale takie końcówki bardzo mi się podobają.

(-) jakość niby dobra, ale widać piksele czasami, szczególnie na konturach, ale nie widać jak ogląda się z odległości 2,5 metra na leżąco.. Świetne wrażenia, wygląda miodnie i cukierkowo.
(-) 30StM z nowej, emowej płyty ; p.
(-) Liczba anime powoduje chaos fabularny
(-) Czasami nadmiar efektów
(-) motyw z napisami FANTASY mi się strasznie nie podobał, jakoś kolorystyka shine mi nie odpowiada tutaj.

Lekkie rozwinięcie:

Do zobaczenia w top10% ;).




Ostrość na nieskończoności (... mosty rzucone na wiatr)

Konkrety:
(+) COMA ;)
(+) Grobowiec Świetlików ;)
(+) Niezły klimat

(-) W moim odczuciu błędna, zbyt dosłowna interpretacja tekstu. To jest Coma, nie Fasolki ;).
(-) Miejscami olałeś tekst piosenki. "lekko pozacierały się granice między dobrem a złem" a ukazujesz łapanie świetlików i pod koniec wrzucasz konsumowanie pomidorów (widz nie wie, że są na pachcie). Przykładów jest dużo więcej, połowa tekstu jest olana.
(-) (czytaj wyżej ->) stąd wrażenie randomowych scen.
(-) powtórzenia
(-) słaba jakość obrazu
(-) niesmaczne efekty, bardzo dużo..
(-) najgorzej wykonany keying jaki widziałem, zaraz obok filmu ze studniówki kiedy to kolega stracił pół ciała na tle nieba..
(-) zbyt nagły początek
(-) niedopracowane napisy końcowe
(-) wątpliwa całość teledysku, liczne bobony, ma się wrażenie jakby klip zaraz miał się rozpaść.
(-) słaba synchronizacja, podczas zwrotek praktycznie jej nie ma.

Kradnę trochę prawdy z nieba i uważam iż klip jest słaby technicznie i merytorycznie nietrafny co do interpretacji (bądź jej braku) piosenki (moim zdaniem).

Lekkie rozwinięcie kwestii interpretacji:

Pierwsza strofa powiada o niemocy w byciu moralizatorem dla innych.. Podmiot liryczny nie chce usilnie nauczać swymi słowy (Nie zamierzam Cię truć, pigułkami ze słów) gdyż sam nie czuje się na siłach moralnych i nie jest w tej sprawie wielkim autorytetem bowiem sam popełnia błędy tocząc swój marny żywot (moralności mi brak, pogubiłem się sam). Mimo wszystko ubolewa nad tym, ma dobre intencje (chciałbym tylko
nadzieję ocalić od zła
) , ale wie, że nie podoła (nie potrafię uchronić od smutku, ).

Można by śmiało w tym momencie wkroczyć na interpretacje na tle wojennym.

Człowiek walczący traci wartość moralną, jest zagubiony, popada w wir walki, racjonalizm schodzi na drugi plan, pojawia się strach i szaleństwo. Przy okazji jest i bezsenność, a marzenia są bez znaczenia, zapomniane
(Zaniemogły ze strachu - myśli złożone, zagoniły się w szaleństwie - marzenia bezsenne)... Brnąc dalej w interpretacji bitewnej i wojennej, będąc żołnierzem nie jest się moralnie ułożonym. Nieistotne w jakim celu byś nie walczył musisz być świadom tego, że odbierasz życie co kłóci się z moralnością (lekko pozacierały się granice między dobrem a złem). Podmiot liryczny gubi swoje ścieżki, nie potrafi odnaleźć drogi. Jest pozbawiony mentora, nie widzi sposobności by czymś się kierować, nic do niego nie przemawia.. (w każdą stronę rozbiegły się znaki jak psy)

Mało konkretna, bardzo enigmatyczna strofa. Poza tym, że ktoś się skurwił (zepsuł moralnie?) wyczerpująco i ktoś wskazał mu drogę (W kolejnej odsłonie skurwiłem się znojnie lecz dzięki tobie nie wszystko skończone ja) w odnalezieniu sensu i wskazówek w toczeniu żywota, ustosunkował wszystko, rozdzielił prawdę od kłamstwa, zło od dobra, od nowa nazwał pojęcia po imieniu (widzę ostrość na nieskończoności to
nieskończoność nabiera ostrości
) to nic tu nie ma ; p.

(drogi wiodące do dna) -> czyny powodujące upadek moralny
(mosty rzucone na wiatr) -> czyny nie mające sensu, będące przeliczeniem sił
(światło walczące o blask) -> walka o wolność, nową nadzieję ?
(kształty bez formy i żal) -> walka dla walki, bez konkretnego celu .. to smutne.

Zmieszany, niepewny w podjęciu kolejnych kroków (tym pomiędzy wszystkim to ja), nie wie co ma uczynić, nie jest pewien, błądzi (powinienem wybrać lecz jak). Może lekka nadinterpretacja ale w tematyce wojennej można by się pokusić o złe wspomnienia z czasów wojny, podmiot liryczny doznał traumatycznych doznań, wciąż pamięta tamte chwile i czas teoretycznie nie upłynął (każdy dzień daje znak że zatrzymał się czas). Ciągłe rozpamiętywanie zdarzeń, sny, koszmary ukazujące to czego tam doznał (drązy myśli to wściekłość i wrzask ona zbiera we snach). Można by pokusić się o wprowadzenie słowa 'pokora' czy 'nauka'. Przeszłość, pamięć powstrzymuje nas podczas wykonywania czegoś, pewnego czynu (ona pyta mnie w locie i powstrzymuje czyny by). Natłok myśli zadających nam pytania, rodzenie wątpliwości czy postępowanie jest słuszne (zaplątani w niebo słów, nie wypełniliśmy się
nie wypełniliśmy się dniem
).

Pocieszający jest fakt, że "prawda nie jest uniwersalna", a prawda to ukryta interpretacja. Interpretacji jest wiele i każdy ma własną.. Nie. Coma jest wielointerpretacyjna.

Nie twierdzę, że moja interpretacja jest prawidłowa, ale po prostu jest. Ty nie tchnąłeś znaczenia w tekst piosenki, nie ukazałeś za pomocą obrazu własnego sensu o który Ci chodzi, albo za słabo?

Reasumując, co za interpretacje byś nie podpiął pod te słowa wyszło by to samo.. Sceny przez Ciebie wybrane nie oddają wiernie znaczenia słów tekstu piosenki (jaki by on nie był..), bo ogólnie obraz jest mało skonkretyzowany. Można sobie jedynie 'dowyobrazić' elementy sceniczne i myślowe głównego bohatera dumającego na tle trawy by stworzyć wierny obraz interpretacji widza. Za mało konkretów. Co nie zmienia faktu, że klimat teledysku jest adekwatny do klimatu muzyki. Głęboko powątpiewający, nostalgiczny, depresyjny i zbity z tropu jak główny bohater grobowca świetlików, jednak tematyka obrazu i tematyka muzyki się rozchodzi, mija mimo, że głównym wątkiem może być wojna. Tematem piosenki jak i całej tej płyty Comy jest wielkie zwątpienie i niepewność w podjęciu kroków. Klip o tym nie świadczy.
Doceniam fakt, że wybrałeś sobie trudną piosenkę, jednak poszedłeś na łatwiznę w interpretacji i dałeś widzom za mało konkretów przez co mamy pełno nadinterpretacji i niedociągnięć merytorycznych.

Zrobiłem sobie trochę nadziei słysząc o tym klipie i nieźle się zawiodłem.. Zeszłoroczny był bardziej estetyczny, podobnie klimatyczny i chociaż nie tak rozbieżny z tekstem.



Mugen - 10/10
Ostrość na nieskończoności - 4/10
Lost In You - 3/10


[/IMO]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Uziel dnia Czw 2:03, 19 Lip 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Cwistak
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 79
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz

PostWysłany: Śro 21:37, 18 Lip 2007    Temat postu:

Wszystko co chciałbym napisać - zostało wymienione już wyżej jeżeli chodzi o specyfikacje techniczną. Jesli chodzi o moje odczucia odnosnie klipow - to klip Kishiny w ogole do mnie nie trafił. Der - w tym roku wystawiles klip ktory wzbudza w ludziach emocje - napisałem że w ludziach, bo nie tylko we mnie [xP] - jestem wielkim fanem anime, jak i comy - dlatego klip chcac nie chcac podobał mi się- mimo ze efekty były ni z gruszki ni z pietruszki i na dodatek nimi podkreslales tragiczną jakość amv. MUGEN - to jest zupełnie inna bajka - w moim odczuciu oddaje zupełnie inne emocje i uczucia niz Jihaku ktory mialbyc pierwowzorem - dla mnie jednak, są one wyraźne i trafiające we mnie. Arturku - mimo, że ty z klipu nie jesteś zadowolony, myśle że wielu osobom przypadnie do gustu i stanie się ich numerem #1. Moją jedynką to on nie jest (dobrze wiesz co jest ;- ) ale jest amv do ktorego wracam niezwykle często (no, jezeli wezmiemy pod uwage fakt okres od kiedy go posiadam) i myślę że to się prędko nie zmieni.

Uziel: wypasiona opinia do MUGEN'a <3. Zgadzam się w 100%


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Arczi
Zwycięzca KTA'07
Zwycięzca KTA'07



Dołączył: 13 Sie 2005
Posty: 128
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 23:17, 18 Lip 2007    Temat postu:

Dziekuje wszystkim, za opinie na temat mojego klipu i za wszystkie cieple i nie tylko zdanie o nim. Wiem, ze w klipie nie ma tego czegos... i czuje, ze zawiodlem i zmarnowalem sporo czasu... Wiem, ze klip moglby byc o niebo lepszy....No ale co poradzic...
Ale wracajac, dziekuje wszystkim jeszcze Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Alt_z3
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna



Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw 11:21, 19 Lip 2007    Temat postu:

jeszcze ja skomentuje Smile

"Lost In You" :

Bardzo pozytywnie się nim zaskoczyłem, spodziewałem raczej nieprzemyślanych scen i słabego nastroju. Po kolei, dla mnie największym plusem był właśnie klimat. Sceny dobrane do amv ładnie się komponowały w całość. Nie kręci mnie tak jak Ace'a fakt, że to Yuri, w delikatny sposób pokazuje uczucia i to się liczy.

Na minus muszę zaliczyć brzydko wycięte postacie. Swoją rolę wszystkie dobrze spełniły, ja lubię taki montaż, jednak mocno wrażenie wizualne spada przez słabe wykonanie.

"Mugen" :

Oglądałem wersję roboczą tego amv i nie spodziewałem się Arczi, że tak jeszcze go dopieścisz:) Te wszystkie ramki są ekstra, świetnie dodają akcentu. Wymieniając dalej zalety: świetne synchro, dobry dynamiczny montaż. Bardzo podoba mi się dobór scen w każdym jest mnóstwo akcji. Bardzo mi się podobają efekty, chociaż wiem że był problem z fragmentami od 2:00 do 2:40. To co było wcześniej, poprawiłeś, ale to co dałeś teraz, też przynajmniej dla mnie nie wygląda dobrze, ale dużo lepsze od tych negatywów, które byłySmile Bardzo podoba mi się motym od 0:43-0:53, świetnie klimatyczne, ale czemu jest to tylko raz? wygląda tak jakoś odosobnione od reszty klipu.

Do tego nie widzę nic wspólnego z tym Jihaku, to teraz każdy various jest do Jihaku porównywany? Śmiać mi się chce, Arczi stworzył Mugena, a nie klona Jihaku, stworzył amv o zupełnie innym klimacie i przesłaniu, a niektórzy uważają, że Mugen to tylko klon Jihaku.

napisze dokładniej na orgu opinię.

"Ostrość na nieskończoności" :

a z tym amv, dziwne kłopoty miałem. Najpierw ściągnąłem z linka numer 1 i nie chciał sie teledysk za żadne skarby odpalić. Dopiero po ponownym ściągnięciu z orga jakoś ruszył.

Tutaj tak samo jak w przypadku Kishiny bardzo pozytywnie się zdziwiłem. Przed obejrzeniem mówiłem sobie, co można wykrzesać z tak nudnego filmu jak "Grobowiec Świetlików", a tu bach dostałem cholernie klimatyczny i nastrojowy klip. Nawet nie zauważyłem kiedy minęło mi te 6 minut. Mnie Der Twoja interpretacja się podobała, nie zawsze są fragmenty żeby każde słowa dokładnie odwzorować jakąś sceną, ale i tak świetnie sobie poradziłeś. Nie poczułem tak jak Uziel, że minąłeś się interpretując słowa piosenki. To była Twoja interpretacja i właśnie ją było czuć w tym amv.

Jakość klipu to minus, niestety właśnie przez tą jakość niektóre efekty wyglądały brzydko. Uważam jednak, że każdy efekt budował tylko nastrój. Bardzo mi się podobało Twoje przedstawienie:D


mój głos idzie na Arcziego, jednak jego amv dla mnie nie ma ani milisekundy gdzie bym się znudził, jest estetyczny i ładnie zmontowany. Mimo tego , że amv Dera minął mi szybko to jednak 6 minut to dużo, na pewno będę do niego wracał, ale nie będzie to amv który oglądam codziennie i to przeważa na głos za Mugenem, który będzie częściej oglądany.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Arczi
Zwycięzca KTA'07
Zwycięzca KTA'07



Dołączył: 13 Sie 2005
Posty: 128
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 13:41, 19 Lip 2007    Temat postu:


Alt_z3 napisał:
jeszcze ja skomentuje Smile



"Mugen" :

Do tego nie widzę nic wspólnego z tym Jihaku, to teraz każdy various jest do Jihaku porównywany? Śmiać mi się chce, Arczi stworzył Mugena, a nie klona Jihaku, stworzył amv o zupełnie innym klimacie i przesłaniu, a niektórzy uważają, że Mugen to tylko klon Jihaku.


Alcik, przeczytaj moj opis klipu na amv.orgu, to zrozumiesz. Sam napisalem, ze wzorowalem sie na Jihaku.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Uziel
Premiere-Man
Premiere-Man



Dołączył: 03 Lip 2005
Posty: 469
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią 0:36, 20 Lip 2007    Temat postu:


Alt_z3 napisał:
Przed obejrzeniem mówiłem sobie, co można wykrzesać z tak nudnego filmu jak "Grobowiec Świetlików", a tu bach dostałem cholernie klimatyczny i nastrojowy klip.


Tak to bywa gdy fan "Matrixa" przymierza się do "Łowcy Jeleni"...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> KTA'07 Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel & Download

Regulamin